Makaleler » Amigurumi » Amigurumi Bebek Uyku Arkadaşı

Bebek Uyku Arkadaşı Nedir ?
Ne Zaman Kullanılmalıdır ?


Bebekler de ebeveynlerin en zorlandığı durumlardan biri de uyku problemidir. Bebeğinizin belli bir süreden sonra uyku eğitimi alarak uyku düzenine geçmesi gerekmektedir. Bebeğiniz uykuya emerek, yada ayakta sallanarak uyutulamasının aksine bir amigurumi uyku arkadaşı sayesinde beşiğinde tek başına uyuması daha sağlıklı olacaktır. Uyku arkadaşı bebeklerinizin uyku eğitimine de fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Uyku arkadaşı bebeklerinizin yataklarında destek almadan uyumasını sağlar. Bebekler yataklarına yattıklarında kendilerini rahatlatmaya ve güvende hissetmeye ihtiyaç duyarlar. Bazı bebekler bunu emzik ile bazıları parmak emerek gerçekleştirir. 

Burada önemli sorulardan birisi de bebeğin uyku arkadaşına ne zaman ihtiyaç duyacağıdır. Hekimler genel olarak 0-4 ay arası uyku arkadaşına ihtiyaç olmadığı konusunda hem fikirler. 4. aydan sonra bebeğiniz için hem uyku eğitimine hem de uyku arkadaşına ihtiyaç duyulabilir.

4. ay sonrası seçilen uyku arkadaşı ise bebeğin sağlığına zarar vermeyecek ürünler olmalıdır. Bebeğin uyku arkadaşını ağzına götürebileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun için küçük parçalı ürünler, tüylü ürünler, kırılabilecek ürünler ve insan sağlığını riske atacak madde içeren ürünler tercih edilmemelidir.

Uyku arkadaşlarını amigurumi oyuncaklardan seçmeniz hem çocuğunuzun sağlığı için uygun olacak, hem de süreklliğini sağlayarak bebeğinizin bağlanma sorununa da çözüm bulmuş olacaksınız. Kimi bebekler uyku arkadaşına fazla bağlanarak farklı bir oyuncak ile uyumak istemez. Bu tarz durumlarda yıkanabilir bir oyuncak olması ebeveyn olarak sizin işinizi de kolaylaştıracaktır. 

NOT: Her bebek kendine özeldir. Yapmış olduğumuz değerlendirmeler genel değerlendirmelerdir.

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır