Makaleler » Amigurumi » İlmek Bebek Projesi Amigurumi Nedir ?

İlmek Bebek, kurucusu Melek Altun ’un 20 senelik tekstil ve profesyonel iş hayatından sonra edindiği tecrübe ve iş birikimini, ülke ve hane ekonomisine katkı sağlamak amacıyla kullanmak istemesiyle doğmuştur. Gelişen hayat öngörüsünden aldığı güçle, üretemeyen ama üretmek ve katkı sağlamak isteyen ev hanımlarına nasıl faydalı olabilirim düşüncesi ile hayata geçirdiği bu projede ana fikir sağlıklı oyuncak üretmek olmuştur.  
     Ülkemizde ve dünyada ebeveynlerin en büyük kaygılarından bir tanesi, çocuklarının sağlıklı oyuncaklarla oynayıp oynayamadığı olmuştur. Oyuncakların güzel ve renkli görüntüsü bazen aldatıcı olabilmektedir. İçerisinde tehlikeli kimyasallar bulundurabilen bu oyuncaklar, bedensel gelişimini tamamlamayan çocukları ölüme bile götürebilmektedir. Aileler farkında olmadan, çocuklarının sağlığına zarar verebilecek bu oyuncakları alabilmekte ve istemeden de olsa zararlı kimyasallara maruz kalınmaktadır.
     Ebeveynlerin sağlıklı oyuncaklara kolayca ulaşmasını sağlamak ve sağlıksız oyuncaklar konusunda bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Özellikle uzak doğudan ithal edilen ürünlerde meydana gelen sağlığa zararlı kanserojen ürün tespit edilmesi, ebeveynleri çocuklarına alacakları oyuncaklar noktasında oldukça endişelendirmektedir. İlmek Bebek üretimde kullanılan bütün materyallerin yeterlilik belgelerinin ve sağlık sertifikalarının olmasına özellikle önem vermektedir. Ürünler tamamıyla el işçiliği olup üretiminde hiçbir yabancı maddenin olmaması için hassasiyet ve titizlik gösterilmektedir. 
Mutlu anne mutlu çocuk felsefesiyle yola çıkarak, annelerin gönül rahatlığıyla çocuklarına oyuncak alabilmelerini sağlamış, özgün ve çeşitli oyuncak kapasitesiyle çocukları da mutlu etmiştir. Geniş fiyat aralığı yüksek, kalitesi ve geleceği ön gören ürünler üretmekte ve daha iyisi için çalışmalarına devam etmektedir. İnsanlardan aldığı desteklerle her geçen gün sağlam adımlar atarak büyütmeye devam etmektedir. İhracat yaptığı ülkelerdeki iş ortakları ile günden güne gelişerek büyüyen bir grafik çizmektedir.

 Sizin çocuklarınız bizim çocuklarımız daha sağlıklı bir geleceği hep beraber inşa etmeliyiz. İlmek bebek ailesi olarak sevdiklerimizden aldığımız güçle ve üzerimizdeki sorumlulukla geleceğe ışık tutan bireyler için canla başla çabalıyoruz.

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır