Makaleler » Amigurumi » İlmek Bebek Sosyal Sorumluluk Projesi Amacı..

İlmek Bebek kurucusu Melek Altun ile İlmek Bebek projesine dair merak ettiklerimizi konuştuk.

Sosyal sorumlukluk projesi olan ilmek bebeğin "Sağlıklı Çocuk, Mutlu Anne "  sloganı hangi düşünce ile doğdu ?

Amacımız zengin olmak, büyük paralar kazanmak değil. Asıl amacımız herkesle birlikte kazanabilmek ama en çok da bazı sebeplerden dolayı, bazı engellerden dolayı iş hayatında aktif olarak bulunamayan ev hanımlarına bir iş imkanı sunarak kazanabilmek.

Neden Amigurumi Oyuncak ?

"Oyuncak yapmaya karar verdim çünkü çocukları mutlu etmek yetişkinleri mutlu etmekten daha kolay. Tabii ki tek düşüncem bu değildi. Sağlıklı oyuncaklar ile sağlıklı nesillerin yetiştirilmesine yardımcı olmak. Projemizin sloganı da "Sağlıklı Çocuk, Mutlu Anne.." Bir anne mutluysa çocuklarıda sağlıklı ve mutlu yetiştirebilir. Tek amacımız sadece oyuncaklar ile  çocukları mutlu etmek değil. Anne'nin de evinden ayrılmadan bütçesine katkı sağlamak. Mutfağındaki çorbasında bizimde tuzumuz olması.. Özellikle ödeme günlerinde ödeme yaptığımız kadınların 'Melek Hanım Allah sizden razı olsun' dediklerinde.. Hayır öyle düşünmeyin siz emeğinizin hakkını alıyorsunuz dediğimde 'Ama siz vesile oluyorsunuz' dedikleri zaman benim bütün yorgunluğum omuzlarımdan akıp gidiyor. 

Peki İlmek Bebek Olarak Çocuklar ile Teknoloji Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

Ben teknolojiye karşı değilim. Ama çocukların eline verilen teknolojiye çok karşıyım. İlmek Bebek olarak bizim ördüğümüz oyuncaklar ile çocukların teknolojiden uzaklaşarak ,hayal gücü olan, hayal kurmayı bilen yeni nesil amacımız. Çocukların hayal gücünü zenginleştireceğiz.

 

İlmek Bebek böyle naif, böyle güzel düşünceler ile oluşturulmuş bir proje. Bu projede katkınız olsun isterseniz. Kurucumuz Melek Altun ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 


 

 

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır